2016 december a Gyulai Várszínházban
December a Gyulai Várszínházban
Számos színvonalas program várja a nézőket decemberben is a Gyulai Várszínház Kamaratermében. Mikulásnapon, azaz december 6-án 18.30 órakor egy fiatal képzőművész Both Teodóra festő kiállításának megnyitója kezdődik Jelenések címmel. A tárlatot Cs. Tóth János művészeti író nyitja meg.
Both Dóra a harmóniát keresi tájban és lélekben egyaránt
Nem sejtelmes világot akar képein ábrázolni, hanem a tárgyi és természeti világ, a bennünket körülvevő megannyi külső körülmény érdekli. A debreceni határban Nagycserén olyan környezetben él és alkot, ahol a még romlatlan növényi környezet inspirálóan hat rá. Művei nem kényszeres alkotások, hanem szabadon, őszintén megvallott kompozíciók. Nem a szűk világba zártság jellemzi képeit, sokkal inkább keresi a széles, levegős tereket. Harmóniára, egyensúlyra vágyik, nincs helye képein a disszonanciának. Mindezt szándékosan, művészi alázattal teszi, keresve, felmutatva a képek mögött a lélek mélyén rejtőzködő őszinteséget.
A kiállításmegnyitó után 19 órától Mikulás-napi koncertet hallgathatnak meg a Mrs. Coulmbo-s csajok duójától. A Megasztár első szériájából megismert Galambos Dorina és Héjja Kati Duó koncertjén Áron András 'Apey' lesz a vendégelőadó
A Mrs. Columbo zenekar vagány, és életigenlő csajduója kellemes esti szórakozást ígér, és nem csupán az akusztikus önmegvalósítás miatt. Formációjuk egyszerre frissítő és bódító, pimaszul őszinte és magával ragadó. Egyszálzongorás műsorukban természetesen felcsendülnek Mrs. Columbo szerzemények, örökzöldek, és napi popslágerek improvizációval átszőtt bensőséges hangulatban. A koncert létrejöttét a Cseh Tamás program támogatja.
December 13-án Willy Russel: Shirley Valentine című lírai komédiában lép színpadra Vándor Éva Jászai Mari-díjas színésznő. A József Attila Színház előadása Mrs. Bradshaw, született Shirley Valentine évtizedek óta már csak a konyhai falnak beszél. Mert ha a férjéhez szólna, olyan, mintha a falnak beszélne. Ezért inkább az igazi falat választja. De talán mégsem zárult be végleg minden kapu… Ki tudná megmondani, a világ bármely táján hány hasonló, középkorú asszony ismer magára Shirley sorsában. Hányan és hányszor gondoltak arra, hogy ki kellene lépni a háztartás és a házasság monotóniájából, a megunt háziasszonyi és családanyai szerepből és elmenni messzire. Mindent otthagyni és új életet kezdeni. Megkeresni régi énünket és mai igazibb önmagunkat.
Shirley Valentine az 1988-as londoni ősbemutató óta bejárta a világot. Színdarabban és amerikai filmben egyaránt. Most végre elérkezett Vándor Éváig és hamarosan láthatják a Gyulai Várszínházban is.
December 19-én Kocsis Zoltán kétszeres Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas karmester, zongoraművész és zeneszerző emlékére ad komolyzenei koncertet a Várszínház kamaratermében Kokas Katalin hegedűművész és Balog József zongoraművész.
Kocsis Zoltán hároméves korában kezdett el zongorázni, 18 éves volt, amikor megnyerte a Magyar Rádió Beethoven-versenyét, három évvel később pedig megkapta a Liszt Ferenc-díjat, és mindössze 25 éves volt, amikor Kossuth-díjjal jutalmazták, amit aztán 2005-ben másodjára is kiérdemelt.1983-ban Fischer Ivánnal alapította meg a Budapesti Fesztiválzenekart, 1997 őszétől vezette a Nemzeti Filharmonikus Zenekart, amivel több európai országban, valamint az Egyesült Államokban és Japánban is megfordult. Harmincéves korától, karmesteri pályája mellett, már komponált is. 1984-ben Érdemes Művész címet, 1990-ben Kiváló Művész címet kapott. Kocsis Zoltán hosszan tartó betegséget követően 2016. november 6-án tért örök nyugalomra.
Kokas Katalin mind szólistaként, mind kamaramuzsikusként (ezen belül hegedűsként és brácsásként) gyakori vendégszereplője Európa, Afrika és Amerika számos koncerttermének.
Ő játszotta Kocsis Zoltánnal a Művészetek palotájában a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben először felcsendülő hegedűversenyt, Jean Sibelius versenyművét. A művésznő rendszeres fellépője a Gyulai Várszínháznak, aki ezúttal is szívesen vállalta a felkérést.
Balog József a fiatal zongorista generáció egyik legtehetségesebb tagja, a világ 3 kontinensének több mint húsz országában koncertezett már kamarazenészként és szólistaként egyaránt. Zenész családból származik, zenei tanulmányait négy évesen magántanárnál kezdte. A zeneiskolai tanulmányok után a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen folytatta tanulmányait. Tanárai László Éva, Schweitzer Katalin, Krause Annamária és Jandó Jenő voltak. Diplomáit kitűnő minősítéssel szerezte. Tanulmányait követően 8 évig volt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára a zongora, valamint az ének tanszéken, rendszeresen tart kurzusokat Magyarországon és Európa több országában. Számos felvételt készített a Magyar Televízió és Rádió, a Török Állami Televízió és Rádió, a Román Állami Televízió és Rádió számára. Magyarország legtöbb vezető együttese mellett Európa számos zenekarával koncertezett már olyan nagyszerű karmesterek irányítása alatt, mint Kocsis Zoltán, Vashegyi György, Kocsár Balázs, Deák András, Vető Tamás, Gál Tamás, Felix Carrasco, Hamar Zsolt, Kesselyák Gergely, Hollerung Gábor, Kovács László, Gábor Ferenc.
Gedeon József igazgató emlékét örökre megőrizve, a Gyulai Várszínház dolgozói januárban jazzkoncerttel köszönnek el a direktortól.
2016 október a Gyulai Várszínházban
Október a Gyulai Várszínházban
A sikeres nyári évad után zárt helyszínen folytatódik a Gyulai Várszínház rendezvénysorozata. A Kamarateremben hetente tartanak előadásokat, koncerteket, kiállításokat, ahova szeretettel várják az érdeklődőket.
Az idei őszi évad október 13-án kezdődik. 18.30 órától egy festménykiállítás nyílik. Az egyik legismertebb debreceni képzőművész, Burai István munkáit láthatják. Az 1951-ben született alkotó tanulmányait a képzőművészeti szabadiskolában kezdte, majd tagja lett a Medgyessy Ferenc Képzőművészeti Körnek, ahol Félegyházi László és Bíró Lajos voltak a mesterei. 1970 óta vannak egyéni kiállításai itthon és külföldön. Csoportos tárlatokon 1973-tól vesz részt. Munkássága sokrétű, legfőképpen festményeket készít, de jelentős a grafikai tevékenysége, ezek mellett kerámiákat, festett köveket, plasztikákat, üvegablakokat is készít. Gyulára az eddigi alkotásaiból hoz el egy válogatást.
A kiállítás megnyitója után egy színházi előadást nézhetnek meg, Patrick Süskind: A nagybőgős című produkciót, amely 2016-ban a Monodráma és Stúdiószínházi Fesztiválon a legjobb előadás díjat érdemelte ki. A magyar közönség Darvas Iván legendás alakításán keresztül ismerheti a német író 1981-es darabját, amit ez az előadás most új alapokra helyez Klem Viktor főszereplésével. Ahogy Klem Viktor mondja: “Az eredeti mű főhőse pont kétszer olyan idős mint most jómagam. Viszont a kérdések és problémák melyeket hősünk feszeget, éppúgy érintenek egy mai fiatalembert, mint egy nyugdíj előtt álló tapasztalt muzsikust…”
A nagybőgő egy közvetlen beszélgetés a zenész és a néző között. A nagybőgős őszintén vall az életéről, szerelméről, a zenéhez, társadalomhoz fűződő viszonyáról, gyengeségeiről, vagy éppen játszik a hangszerén.
Zenész főhősünk úgy vélekedik saját hangszeréről, hogy létezhet zenekar prímhegedű nélkül, fúvósok nélkül, rézfúvósok, üstdob nélkül, de nem létezhet zenekar nagybőgő nélkül. A zenekarban toronymagasan a legfontosabb hangszer a nagybőgő. Pedig nem is látszik meg rajta.
Magányos elmélkedése során azonban kiderül, hogy valójában gyűlöli nagybőgőjét, sőt maga a hangszer minden frusztrációjának fő okozója. A kérdés csak az, hogy képes-e változtatni életén, és a titkon imádott fiatal szoprán énekesnő figyelmét végre felkelteni... Patrick Süskind méltán kedvelt A nagybőgő című egyszereplős színművében humorral és iróniával ábrázol egy félresiklott életet.
Október 19-én egy helyszíni beszámoló részesei lehetünk a nyár számunkra legnagyobb sporteseményéről. Bagyinszki Zoltán részt vett a franciaországi labdarúgó-Európa-bajnokság egyik fontos meccsén, amikor Magyarország Portugáliával játszott. C. Ronaldot élőben látni nemcsak a focirajongóknak élmény, hanem mindenkinek, aki szereti a sportot. Hát még akkor, amikor a magyar focisták törnek borsot a portugálok orra alá. A képes élménybeszámoló visszaidézi a mámoros napokat, amikor egész Magyarország egyemberként szurkolt a focistáinknak.
Október 26-án folytatódik a komolyzenei koncertek sorozata. Most ismét egy nagyszerű fiatal művészt láthatnak először Gyulán. A többszörös nemzetközi és magyarországi zongoraverseny győztes, Fisher Annie ösztöndíjas Szabó Marcell lesz a vendégünk. Koncertjén Liszt, Bartók, Debussy, Rachmanyinov művei hangzanak el. Szabó Marcell 1987-ben született, 1999-ben nyert felvételt a Zeneakadémia Előkésztő Tagozatára. Diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Nádor György és Kemenes András tanítványaként 2012-ben szerezte meg. 2010/11-ben a Brüsszeli Királyi Zeneakadémia vendéghallgatója volt, jelenleg a Zeneakadémia harmadéves doktorandusza. Versenyeredményeinek sorából kiemelkedik a Nagoyai Zongoraverseny különdíja, valamint a 2014-es Szegedi Nemzetközi Bartók Béla Zongoraversenyen szerzett győzelme. A tavalyi évben Madridból és Párizsból is rangos díjjal térhetett haza: harmadik helyezett lett a XXXIII. Nemzetközi Delia Steinberg zongoraversenyen, és I. díjat hozott el a XVI. Nemzetközi Île de France zongoraversenyről. A fiatal zongoraművész minden bizonnyal sok örömet szerez játékával a gyulai zeneszerető közönségnek.
Október a Gyulai Várszínházban
2016. OKTÓBER HAVI PROGRAM
OKTÓBER 13. 18.30 óra
A történés pillanatában
Burai István festő kiállításának megnyitója
A tárlat 2016. november 30-ig díjtalanul megtekinthető
OKTÓBER 13. 1900 óra
„A MOST Feszt 2016. legjobb előadása ”
Patrick Süskind: A nagybőgő - színmű
Játssza, rendezte: Klem Viktor
FÜGE produkció
Belépő: 2000 Ft
OKTÓBER 19. 1900 óra
Helyszíni tudósítás a futball-Eb-ről
Bagyinszki Zoltán képes beszámolója
Belépés díjtalan
OKTÓBER 26. 1900 óra
„Többszörös külföldi és magyar zongoraverseny-győztes, Fischer Annie ösztöndíjas”
Szabó Marcell zongoraestje
Műsoron: Rahmanyinov, Debussy, Bartók, Liszt művei
Belépő: 2000 Ft, diákjegy: 1000 Ft
Ebben a szezonban megújult büfével várjuk a kedves nézőket! Rendelje meg kedvenc italát már a műsor kezdése előtt, így nem kell sorban állnia a szünetben.
- Váltson KAMARABÉRLETET - a Gyulai Várszínház 2016/2017-es kamaratermi szezonjának előadásaira!
A Kamarabérlet ára: 1.500 Ft
Tájékoztatás:
A bérlet összesen négy előadásra, előadásonként 1-1 db jegy kedvezményes megvásárlására jogosít.
A bérlet felhasználható a Gyulai Várszínház 2016/2017-es kamaratermi évadának előadásaira. A kamarabérlet tulajdonosának a színházjegy vásárlásakor biztosítandó további kedvezmények mértéke: nyugdíjas igazolvánnyal rendelkező tulajdonos esetén a meghirdetett teljes jegyár 40 %-a, egyéb esetekben a meghirdetett teljes jegyár 30 %-a. A kedvezmény kizárólag a kamarabérlet felmutatása esetén érvényesíthető.
A honlapunkon is tudnak tájékozódni az aktuális programjainkról, a weblap címünk: www.gyulaivarszinhaz.hu. A Facebook-on is megtalálhatóak vagyunk: www.facebook.com/gyulaivarszinhaz, bárki szeretne minket bejelölni ismerősnek, azt szívesen vesszük. Az üzenőfalra is kiírjuk a programjainkat. Felhívjuk figyelmüket, hogy a honlapunkon keresztül is tudnak jegyet vásárolni, jutalék felszámolása nélkül!
Kérjük, a gyorsabb információáramlás miatt, pl.: időpontváltozás, írják meg az e-mail címüket.
Akik csak e-mailben szeretnék megkapni a továbbiakban hírleveleinket, kérjük, írják meg nekünk a gyulaivarszinhaz@t-online.hu címre.
Szeretettel várjuk Önöket ezután is a Gyulai Várszínház kamaratermi rendezvényein.
2016 nyári programok a Gyulai Várszínházban
Gyulai Várszínház
Gyula Castle Theatre / Gyula Burgtheater
53. évad programja
Összművészeti Fesztivál
2016. július 1 - augusztus 14.
Júl. 1. Az 53. évad ünnepélyes megnyitója – XVII. Körös-völgyi sokadalom Vár körül
16.00 órától Dél-alföldi népművészeti fesztivál, kézműves vásár, népzene és néptánc
Belépés díjtalan
Júl. 2-3. XVII. Körös-völgyi sokadalom Vár körül
10.00 órától Dél-alföldi népművészeti fesztivál, kézműves vásár és kiállítás, kézműves versenyek
főző és pogácsasütő verseny, népzene és néptánc, gyermekprogramok,
vásári komédia – egész nap
Belépés díjtalan
„Új bemutató Tamási Áron halálának 50. évfordulóján”
Júl. 4. Lélekindulások – színdarab Tamási Áron műveiből Várszínpad
20.30 óra Főbb szerepekben: Pálffy Tibor, Mátray László, Nemes Levente
Bemutató Rendező: Sardar Tagirovsky
előadás A Gyulai Várszínház és a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház bemutatója
(Esőnap: júl.6.) Belépőjegy: 1.800 Ft – 2.500 Ft – 3.000 Ft
„Új bemutató Tamási Áron halálának 50. évfordulóján”
Júl. 5. Lélekindulások – színdarab Tamási Áron műveiből Várszínpad
20.30 óra Főbb szerepekben: Pálffy Tibor, Mátray László, Nemes Levente
(Esőnap: júl.6.) Rendező: Sardar Tagirovsky
A Gyulai Várszínház és a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház bemutatója
Belépőjegy: 1.800 Ft – 2.500 Ft – 3.000 Ft
Júl. 7-17. 400 - XII. Shakespeare Fesztivál, Gyula 2016
Naponta két produkció - magyar és külföldi színházi előadások, zene, tánc, film, konferencia, gasztronómia.
Végleges műsor júniusban.
Info: www.shakespearefesztival.hu
„Látványos színházi előadás Japánból”
Júl. 7. W. Shakespeare: A vihar Erkel Ferenc
20.30 óra Rendező: Masahiro Yasuda Művelődési Ház
Yamanote Jijosha Company, Japán előadása
Belépőjegy: 2.000 Ft
„ Egy varázslatos japán adaptáció a Hamletből”
Júl. 9. Ophélia Kamaraterem
18.00 óra Rendezte és előadja: Aki Isoda /Japán/
Belépőjegy: 2.000 Ft
„Shakespeare remekműve a mozgás nyelvén elmesélve”
Júl. 10. Macbeth – táncprodukció Erkel Ferenc
20.30 óra Koreográfus: Kulcsár Noémi Művelődési Ház
A Nemzeti Táncszínház és Kulcsár Noémi Tellabor közös előadása
Belépőjegy: 1.800 Ft
„ Zenei bemutató a Shakespeare Fesztivál felkérésére”
Júl. 12. Hommage To Shakespeare – jazzkoncert Múzeum udvar
18.00 óra Bágyi Balázs New Quartet és Pocsai Kriszta
Bemutató Belépőjegy: 1.800 Ft
előadás
Júl. 12. „A világhírű rendező legújabb munkája”
20.30 óra W. Shakespeare: Szeget szeggel Erkel Ferenc
Rendező: Oskaras Koršunovas Művelődési Ház A Drámai Színház, Varsó (PL) előadása
Belépőjegy: 2000 Ft
„ Új bemutató a fiatal, sikeres rendezőtől”
Júl. 13. W. Shakespeare: III. Richárd Várszínpad
20.30 óra Főbb szerepekben: Trill Zsolt, Eszenyi Enikő, Hegedűs D. Géza, Szűcs Nelli,
Trokán Nóra
Bemutató Rendező: ifj. Vidnyánszky Attila
előadás A Gyulai Várszínház bemutatója
(Esőnap: júl.16.) Belépőjegy: 1.800 Ft – 2.500 Ft – 3.000 Ft
„ Fellinis előadás a Hamletből”
Júl. 14. HAMM-LET Kamaraterem
18.00 óra Rendező: Giorgia Cerruti
Piccola Compagnia della Magnolia /Italy/ előadása
Belépőjegy: 2.000 Ft
„ Új bemutató a fiatal, sikeres rendezőtől”
Júl. 14-15. W. Shakespeare: III. Richárd Várszínpad
20.30 óra Főbb szerepekben: Trill Zsolt, Eszenyi Enikő, Hegedűs D. Géza, Szűcs Nelli,
Trokán Nóra
(Esőnap: Rendező: ifj. Vidnyánszky Attila
Júl.16.) A Gyulai Várszínház bemutatója
Belépőjegy: 1.800 Ft – 2.500 Ft – 3.000 Ft
Júl. 15-16. Szakmai konferencia Városi Könyvtár
11.00 óra Belépés díjtalan
„Ausztrál előadás Shakespeare legangolabb drámájából”
Júl. 15. Shakespeare: V. Henrik Kamaraterem
18.00 óra Játssza: Brett Brown
Rendező: Philip Parr
A Parrabbola Production /GB-Ausztrália/ előadása
Belépőjegy: 2.000 Ft
„ Történelmi dráma Bakócz Tamásról, aki majdnem pápa lett…”
Júl. 18. Tóth-Máthé Miklós: A nagyrahivatott Várszínpad
20.30 óra Rendező: Árkosi Árpád
A Zanotta-Art Egyesület produkciója
Belépőjegy: 1.800 Ft – 2.500 Ft – 3.000Ft
„ Emlékezés Halmos Bélára a legnevesebb zenészekkel, követőivel”
Júl. 19. Halmos Béla Népzenei és Világzenei fesztivál Várszínpad
19.00 óra Fellépnek: Csík Zenekar, Lipták Dániel és a Mentés Másként, EtnoRom,
Csángálló
Belépőjegy: 3.000 Ft
„ Móricz Zsigmond legsikeresebb színpadi műve a beregszásziaktól”
Júl. 20. Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül Várszínpad
20.30 óra Rendező: Katkó Ferenc
A Beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház előadása
Belépőjegy: 1.800 Ft – 2.500 Ft – 3.000Ft
„Szerelem, titokzatosság, szenvedély… látványos táncelőadás”
Júl. 21. Szenvedélyem, Velence - táncjáték Tószínpad
20.30 óra Koreográfus: Román Sándor
Az Experidance előadása
Belépőjegy: 3.500 Ft – 4.000 Ft – 4.500 Ft
Júl. 23. XXV. Gyulai Vár Jazz Fesztivál Várszínpad
19.00 óra Al Di Meola - „Elysium & More, Balázs Elemér Group, Grencsó Kollektíva,
Gyulai Big Band
Belépőjegy: 4.900 Ft Jazz-Blues Bérlet: 7.000 Ft
Júl. 24. XI. Vár Blues Fesztivál Várszínpad
19.00 óra Big Daddy Wilson, Ripoff Raskolnikov, EC 70 – Eric Clapton Tribute Band
és Tátrai Tibor, Woodoo Papa Duo
Belépőjegy: 3.900 Ft Jazz-Blues Bérlet: 7000 Ft
„ Kiemelkedő zenei esemény Vásáry Tamással és a Világzenekarral”
Júl. 25. Vásáry Tamás és a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar koncertje Várszínpad
20.30 óra Vezényel: Vásáry Tamás
Belépőjegy: 2.500 Ft
„ A legnépszerűbb operett kiváló művészek előadásában”
Júl. 26. Kálmán Imre: A Csárdáskirálynő – operett Tószínpad
20.30 óra Főbb szerepekben: Zsadon Andrea, Teremi Trixi, Dunai Tamás, Benkő Péter, Szolnoki Tibor
Rendező: Szolnoki Tibor
Az Operettvilág produkciója
Belépőjegy: 4.000 Ft – 4.800 Ft - 5.500Ft
„ A népszerű regényből készült színdarab új feldolgozásban”
Aug. 2. Dale Wassermann: Száll a kakukk fészkére Várszínpad
20.30 óra Főbb szerepekben: Szabó Kimmel Tamás, Kocsis Pál, Péterfy Bori, Makranczi Zalán
Rendező: Znamenák István
Az Orlai Produkciós Iroda előadása
Belépőjegy: 3.000 Ft – 3.500 Ft- 4.000 Ft
„ Látványos mesejáték, mesés utazás az ízek birodalmába””
Aug. 3-4. Kövérkirály - mesejáték Várszínpad
18.00 óra Rendező: Czitor Attila
A Békéscsabai Jókai Színház előadása
Gyermekjegy: 1.500 Ft, Felnőtt jegy: 2.000 Ft
„ Új zenés bemutató a szerelemről olasz slágerekkel”
Aug. 5. Vajda Katalin: Anconai szerelmesek – zenés komédia Tószínpad
20.30 óra Rendező: Lendvai Zoltán
Szereplők: Hirtling István
Bemutató A Gyulai Várszínház és a székesfehérvári Vörösmarty Színház közös bemutatója
előadás Belépőjegy: 3.000 Ft – 3.500 Ft – 4.000 Ft
(Esőnap: aug.7.)
„ Új zenés bemutató a szerelemről olasz slágerekkel”
Aug. 6. Vajda Katalin: Anconai szerelmesek – zenés komédia Tószínpad
20.30 óra Rendező: Lendvai Zoltán
Szereplők: Hirtling István
(Esőnap: aug. 7.) A Gyulai Várszínház és a székesfehérvári Vörösmarty Színház közös bemutatója
Belépőjegy: 3.000 Ft – 3.500 Ft – 4.000 Ft
„ Mozgalmas, látványos zenés produkció sztárszereposztással”
Aug. 8. Jim Jacobs - Warren Casey: Grease - musical Tószínpad
20.30 óra Főbb szerepekben: Vastag Csaba, Görgényi Fruzsina, Kiss Ramóna, Vastag Tamás
(Esőnap: aug. 9.) Rendező: Szurdi Miklós
A Bánfalvy Stúdió előadása
Belépőjegy: 4.000 Ft – 4.800 Ft- 5.500 Ft
Aug. 10. Felolvasószínház – egy új kortárs magyar színdarab Múzeumudvar
20.30 óra Dramaturg: Lőkös Ildikó
Belépőjegy: 1.800 Ft
„ Az egyik legnépszerűbb rock ’n' roll zenekar, a Hungária együttes története”
Aug. 12-13. Fenyő Miklós - Tasnádi István: Made in Hungária - musical Tószínpad
20.30 óra Rendező: Mészáros Tibor
(Esőnap: aug. 14.) A debreceni Csokonai Nemzeti Színház előadása
Belépőjegy: 4.000 Ft – 4.800 Ft - 5.500 Ft
A végleges, részletes műsor 2016. júniusban illetve folyamatosan frissítve a honlapon: www.gyulaivarszinhaz.hu
A színház igazgatósága a műsor-, szereplő- és helyszínváltoztatás jogát fenntartja!
Jó szórakozást kívánunk minden kedves színházlátogatónknak!
2016 március a Gyulai Várszínházban
Március 3. 19.00 óra
FILMKLUB
The Wall – A fal – Roger Waters és Pink Floyd kultikus albumának gigakoncertje filmen (2015)
vetítés koncerthanggal
Belépőjegy: 1200 Ft
Március 8. 18.30 óra
„Párizs után Gyulán a nemzetközi hírű művész képei”
Térgeometria
Joseph Kádár – kiállításának megnyitója
A kiállítás díjtalanul megtekinthető 2016. április 1-ig.
Március 8. 19.00 óra
„A világhírű kvartett újabb koncertje Gyulán”
Kelemen Kvartett – komolyzenei hangverseny
Műsor: Bach, Beethoven, Debussy művei
Belépőjegy: 2000 Ft, diákjegy: 1000 Ft
Március 22. 19.00 óra
„Szerelem… elegáns férfiak, titokzatos nők, zene, tánc – kiváló színészek”
SZERET…lek – zenés előadás
Szereplők: Barabás Richárd, Bercsényi Péter, Gáspár Anna, Herczeg Tamás, Király Béla, Kiss Diána Magdolna, Szabó Márta, Szamosi Zsófia, Szilágyi Katalin, Takács Katalin, Terhes Sándor
Rendező: Pelsőczy Réka
A HOPPart és a Manna közös produkciója
Belépőjegy: 2000 Ft, diákjegy: 1000 Ft
Március 30. 19.00 óra
„A legtöbbet külföldön koncertező magyar zongoraművész hangversenye”
Várjon Dénes – zongorakoncertje
Műsoron: Beethoven, Bartók művei
Belépőjegy: 2000 Ft, diákjegy: 1000 Ft
Április 1. 19.00 óra
„A legendás Deep Purple együttes megidézése a legismertebb dalaikkal”
60 – Cry Free – Deep Purple Tribute Band koncertje
Belépőjegy: 1960 Ft
2016 február a Gyulai Várszínházban
Február a Gyulai Várszínházban - 2016
Egész hónapban megtekinthető a Gyulai Várszínház Kamaragalériájában Darabos György fotókiállítása, amely Magyarország egyik legszebb táját, a Káli-medencét mutatja be nagyméretű képeken.
Február 2-án egy különleges zenei csemegében lehet része a jazz kedvelőinek. Két népszerű muzsikus mutatja be koncertjét Minden délibáb címmel a Kamarateremben. Ez az anyag 2015-ben elnyerte az Év jazz lemeze címet Berki Tamás énekes és Sárik Péter zongorista előadásában. Ők lesznek a vendégek a Gyulai Várszínház Kamaratermében, ahol élőben hallhatjuk a hanglemez anyagát. Berki Tamás a magyar jazz élet nagy doyenje, aki több évtizedes pályafutása során nem csak itthon, hanem külföldön is jelentős sikereket ért el. 1985 óta rendszeresen szerepel Európa legjobb jazz énekesei között a szavazólistákon. Közvetlen, improvizatív előadásmódja azonnal megnyeri a közönségét. Sárik Péter a fiatal jazz zongorista nemzedék egyik legtehetségesebb képviselője, aki külföldön is nevet szerzett. Tanulmányai elvégzése után 2002-ben csatlakozott a Jazzpression zenekarhoz, amellyel hamarosan Magyarország legnépszerűbb formációja lettek. Saját zenekarával is jelentős sikereket ért el. Ritmusos, színes játéka népszerű a hallgatók körében. A Berki Tamással készített Minden délibáb című album tavaly az év lemeze díj mellett elnyerte a Fonogram-díjat is. A minőségi és a jó zene hívei biztosan nem fognak csalódni a duó gyulai koncertjében.
Február 10-én a Filmklubban egy zenés amerikai filmet nézhetnek meg Ray Charles életéről. A szegény sorból induló vak zongorista hamar világhírre tett szert. Az életrajzi film Jamie Foxx főszereplésével mutatja be a zenész viharos életét. Jamie Foxx kiemelkedő alakításáért Golden Globe- és Oscar-díjat kapott 2005-ben.
Február 15-én a komoly zenéé lesz a főszerep. Az örök szerelemről szóló népszerű zenekari művekből állította össze műsorát a három kiváló komolyzenész: Schöck Atala, Beke Ágnes és Áchim Erzsébet Szerelmes dalok címmel. Műsoron: Beethoven, Saint-Saëns, Kreisler, Fauré, Poulenc, Debussy, Satie, Bizet, Piazzolla, Massenet, Toselli egy-egy népszerű műve szerepel. Schöck Atala a Magyar Állami Operaház alt szólistája, aki az utóbbi időben főszerepek sorát énekli itthon és külföldön. 1998-ban megnyerte a Simándy József Énekversenyt, majd ezt több más díj is követte. Előbb a szegedi opera, majd 2004-től a budapesti opera népszerű szólistája. Rendszeresen énekel külföldi operaházakban is: Bayreuthi ünnepi Játékokon, Frankfurtban, Drezdában, Prágában, Bécsben és Párizsban.
Beke Ágnes hegedűművész 8 éves korában kezdett hegedülni, már ekkor a zenekari játék volt számára a legvonzóbb zenei tevékenység. Tanulmányai befejezése után 1980-tól a Magyar Állami Operaház zenekarának, illetve 1983 óta a Budapesti Vonósok együttesnek is tagja. Sokszor ad szólókoncertet is. A gyulai kötődésű Áchim Erzsébet orgonaművész és zongorista 5 éves korában kezdett zongorázni tanulni. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán orgonaművész - tanári diplomát szerzett. Nagyon sok sikeres koncertet adott itthon és külföldön. Az utóbbi években sokszor játszik zongorán, mint ahogy a mostani gyulai koncerten is. A szerelemről szóló népszerű szerzemények bizonyára elnyerik a gyulai hallgatók tetszését is.
Február 24-én egy abszurd vígjátékot láthatunk a Kamaraterem színpadán. Két népszerű komikus, Scherer Péter és Katona László már sokszor megnevettette a gyulai közönséget a Várszínházban. Scherer Péter többek mellett az Argo filmek és a Beugró illetve Mindenből egy van című tv sorozatok népszerű színésze is. Most Gyulán egy abszurd komédiában láthatják őket, amelynek A hal nem hal bele a címe. Az uszodában játszódó történet során két ember sajátos viszonyán keresztül nevethetünk a sok esetlen szituáción. A piros sapkás és a kék sapkás úszó két külön világot képvisel, akik egymást akarják meggyőzni igazukról. A Nézőművészeti Kft. előadásában szó esik a horgászatról is. A két szereplő alaposan körbejárja azt a témát, vajon éreznek-e a halak. Úszóknak és horgászoknak kihagyhatatlan, de mindenkinek ajánlható az előadás, akik szeretik az abszurd humort.
B.S.
Február 1-29.
„Fotók Magyarország egyik legszebb tájáról, a Káli-medencéről”
Pillanatok a Balaton-felvidékről Darabos György fotókiállítása
A kiállítás díjtalanul megtekinthető 2016. február 29-ig
Február 2. 1900 óra
„A 2015-ös év „Jazz lemeze” most élő koncerten Gyulán”
Minden délibáb – jazz koncert
Berki Tamás – ének, Sárik Péter – billentyűs hangszerek
Február 10. 1900 óra
FILMKLUB
Ray – amerikai film (2004)
Oscar-díjas zenés film Ray Charles életéről
Rendező: Taylor Hackford
Február 15. 1900 óra
„Komolyzenei koncert az örök szerelemről”
Szerelmes dalok – hangverseny
Közreműködik: Schöck Atala – ének, Beke Ágnes – hegedű
Áchim Erzsébet – zongora
Műsoron: Beethoven, Saint-Saëns, Kreisler, Fauré. Poulenc, Debussy, Satie, Bizet, Piazzolla, Massenet, Toselli művei
Az est műsora:
Ludwig van Beethoven: F-Dur Romance
Ludwig van Beethoven: Holdfény szonáta 1. tétel
Camille Saint-Saens: Tavasz ária
Fritz Kreisler: Szinkopák
Fritz Kreisler: Kis bécsi induló
Gabriel Fauré: Les Berceaux
Claude Debussy: Arabesque
Erik Satie: Je te veux
(szünet)
Claude Debussy: Claire de Lune
Francis Poulenc: Les chemins de lámour
Jules Massenet: Meditation a Thais c. operából
George Bizet: Seguidilla a Carmen c. Operából
Astor Piazolla: Libertango
Francis Poulenc: Toréador
Enrico Toselli: Serenade
Február 24. 1900 óra
„A két népszerű nevettető az abszurd komédiában”
Emmanuel Robert -Espalieu:
A hal nem hal bele
Játsszák: Scherer Péter, Katona László
A Nézőművészeti Kft. előadása
Belépőjegy: 2000 Ft, diákjegy: 1000 Ft
2016 Január a Gyulai Várszínházban
Január a Gyulai Várszínházban
2016-ban folytatódnak a heti programok a Gyulai Várszínház Kamaratermében.
Január 7-én 18:30-kor egy fotókiállítás megnyitójával kezdődik az év. Magyarország egyik legszebb táján, a Balaton-felvidéken készültek azok a fotók, amelyek a csodálatos Káli-medencét mutatják be Darabos György fotói segítségével. A Pillanatok a Balaton-felvidékről című kiállítás képei egy nemrég megjelent gyönyörű fotóalbumhoz készültek. A Nagy Káli Könyv egy nagyszabású album, amely hazánk egyik ékkövét Európa és Világ térképre helyezi fel, árnyalva és gazdagítva a külföldön Magyarországról eddig kialakult képet. Darabos György Békéscsabán született, hosszú ideig a Budapesti Műszaki Egyetem fotósa volt, az utóbbi évtizedekben pedig a Lakáskultúrában mind megannyi épületet, lakásbelsőt az ő fotóiból ismerhettünk meg. De készít képeket az Octogonnak, az Atriumnak, az Interieurnek és az Otthon magazinoknak is. A gyulai kiállítás február közepéig tekinthető meg.
Január 7-én este hét órától a világhírű Kelemen Kvartett koncertjét hallgathatják meg a Kamarateremben.
A vonósnégyes egy két koncertből álló mini sorozatba illeszti be 2016-ban Gyulát. Műsorukon Purcell, Haydn, Bartók, Schafer művei szerepelnek. A kvartett 2010-ben alakult, és rövid idő alatt páratlan nemzetközi sikereket ért el. Ma őket tartják az egyik legjobb vonósnégyesnek a világon. 2011-től számos nemzetközi verseny győztesei lettek, többek között Melbourne-ben, Pekingben, Budapesten. A világ legjelentősebb hangversenytermeiben lépnek fel Amszterdamban, Brüsszelben, Genfben, Londonban, Hamburgban, Párizsban, New Yorkban, Sydneyben. Számos magyar és nemzetközi rangú szólistával játszottak együtt. Az együttes tagjai egyenként is díjnyertes szólisták, számtalan sikert arattak eddigi pályafutásuk során. A fellépő művészek: Kelemen Barnabás – hegedű, Kokas Katalin – hegedű, Homoki Gábor – viola, Fenyő László – cselló. Mindnyájan különleges hangszeren játszanak, amelyek mesterhangszereknek számítanak. Mind a januári, mind a márciusi gyulai koncertjük kiemelkedő zenei élményt szerezhetnek a zenekedvelőknek.
Január 14-én egy a 2015-ös Vidor Fesztiválon díjazott vígjátékot nézhetnek meg, amely a 40-es korosztályt veszi górcső alá. A 40! avagy Véges élet című komédiát a Dumaszínház és a FÜGE társulat közös produkciójában nézhetik meg.
A 40-esek mindennapjait humorosan bemutatva számos dologban magára ismerhet a néző. Négy kiváló színész: Stefanovics Angéla, Bánki Gergely, Keszég László, Mészáros Béla nem kevés iróniával járja körbe a misztikus jelentőségűre emelt negyvenes életkort. Számos témát felvetve jelenítik meg a korosztályra jellemző élethelyzeteket a család, a munkahely, az álmodozás az újrakezdés lehetőségeiről, a kezdődő szenilitás, a szerelem bemutatásával. Az előadás egyszerre felszabadult, őszinte, bensőséges és vicces. A vígjáték megtekintése jó szórakozást kínál minden nézőnek.
Január 21-én egy népszerű énekesnő koncertjét hallgathatják meg a swing jegyében. Kozma Orsi neve a Jazz+Az és a Cotton Club zenekarokból ismert, a hazai élet egyik legsokoldalúbb, egyedi hangú énekesnője.
A két sikeres zenekar felbomlása után szóló karrierbe kezdett. Eddig több, mint 100 lemezen hallható a hangja, megannyi slágert énekelt különböző formációkkal, több musical főszerepét játszotta el. Számtalan sikeres koncert résztvevője volt itthon és külföldön. Gyerekként énekelt a Magyar Rádió Gyermekkórusában, majd színészi pályára készült. Debütálása az Operett Színházban volt a Valahol Európában című darab Éva szerepében, majd a Geszti Péter vezette Dzsungel könyvében játszott sikerrel. Ezeket még jó néhány színészi szerep követte. 2002-től vált országosan ismertté a Jazz+Az tagjaként. 2005-ben készítette első szólólemezét, amelyet még kettő követett 2007-ben és 2013-ban. Gyulai koncertjén kiváló magyar jazz zenészek kísérik: Hárs Viktor – basszusgitáron, Cseke Gábor – zongorán, Pusztai Csaba – dobon. Az itteni fellépésén népszerű világslágerek és örökzöldek mellett saját dalait is megszólaltatja.
Január 28-án a Filmklubban az angol Újhullám egyik legjelentősebb filmjét vetítik a Hosszútávfutó magányosságát. Az 1962-ben készült alkotást Tony Richardson rendezte. A film egy nevelőintézetbe került fiatal lázadásáról szól, aki egy hosszútávú futóversenyen akar bizonyítani. A film rendezője így nyilatkozott a filmről: „Én az egyéni küzdelemben hiszek, ami az egyén elmélyült lelkiismeret vizsgálatán alapul.”
BS