Oázis apartman Gyula szállás

A Gyulai Várszínház 2024-es, kamaratermi programjai

Az idei év első negyedévében a Gyulai Várszínház kivételes és szórakoztató előadásokkal várja a színházkedvelő közönséget.A változatos műfajokat felölelő programkínálatban minden néző megtalálhatja a számára legkedvesebb darabot. A színház elkötelezett a magas színvonalú művészeti produkciók iránt, így ismert és népszerű színészekkel kiegészített szereplőgárdával igyekeznek emlékezetes élményeket nyújtani. Az előadások nemcsak szórakoztatnak, hanem érzelmi és gondolati mélységet is kínálnak a nézőknek. A rendezvények sokszínűsége garantálja, hogy minden korosztály megtalálja a számára érdekes és szórakoztató előadást.
A Gyulai Várszínház így nemcsak egy kiváló szórakozási lehetőséget kínál, hanem közösségépítő szerepet is betölt a helyi lakosság számára, hozzájárulva a város kulturális életének fejlődéséhez.
Alább látható a részletes programkínálat.Itt minden információt megtalálhatnak az aktuális és közelgő előadásokról, beleértve a műfajokat, a szereplőgárdát, a kezdési időpontokat és egy rövid leírást az egyes darabokról.
Böngésszék végig a kínálatot, és találjanak megfelelő előadásokat, melyek garantáltan felejthetetlen szórakozási élményt nyújtanak!

 

2024. február 2. (péntek) 19.00 óra, Kamaraterem
Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 200 Ft

 
Woody Allen:
Játszd újra, Sam

A Zenthe Ferenc Színház előadása

 

Szereposztás:

Allan Felix – Ágoston Péter

Linda Christie – Hege Veronika

Dick Christie – Gula Péter

Rocker lány / nimfomániás – Házi Anita

Nancy – Dér Marus

Barbara – Markó Janka

Sharon Lake / öngyilkos lány / táncos lány – Szilvási Judit

Humphrey Bogart – Hunyadi Máté

 

 

Fordította: Földényi F. László

Dramaturg – Deés Enikő

Díszlettervező – Árvai György

Jelmeztervező – Szűcs Edit

Ügyelő – Verebélyi Zsolt

Súgó – Berki Dzsenifer Krisztina

Kellékes – Pető Martin

Sminkes – Princz Tekla

Rendezőasszisztens – Gyetvai Viktória

Rendező – Dér András

 

 

Allan Felix, a filmkritikus egy vergődő és szenvedő elhagyott férj. És amíg ő látványosan belemerül bánatába, addig barátai, Linda és Dick minduntalan azon fáradoznak, hogy Allan új társra leljen. És ezzel megkezdődik a szünet nélküli randevúk sora. De ahelyett, hogy belejönne, idegességében végül mindegyiket elbaltázza.

Az ügyetlen randizó nagy segítségére van kimeríthetetlen képzelete is, amelyben meg-megjelenik Humphrey Bogart, és az ő számos tanácsa, története. Allan odaadóan hallgatja hősét, és már csak egy feladata van, hogy rájöjjön, mitől lesz egy férfi élete kudarcoktól mentes.

De hogyan válik csapdává az, aki másra sem utazott, mintsem másokat csapdába ejtsen?

Ez bezzeg menni fog az esetlen kis értelmiséginek!

 

 

 

2024. február 23. (péntek) 19.00 óra, Kamaraterem
Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 4900 Ft

 
Michele Riml:
Szexpedíció

vígjáték

Szereplők:

Alice: Hegyi Barbara

Henry: Seress Zoltán

 

Jelmez: Katona Bálint

 Rendező: Bányai Gábor

 

 

A „Sexy Laundry” egy tabutémát feszeget vígjátéki keretek között: mi történik, ha egy amúgy jól működő kapcsolatból eltűnik a szex?

Vége lesz vagy még megmenthető? A női lapok tanúsága szerint rengeteg, hosszabb ideje együtt élő pár/házaspár küzd ezzel a problémával, de ezek a párok annyira kínosnak érzik a dolgot, hogy még egymással sem beszélnek róla, nemhogy tegyenek is valamit a helyzet megváltoztatásáért.

Hacsak, egyikük nem veszi a bátorságot és kapcsolatmentő szexterápiára hívja párját egy szállodai szobába…

 

 

2024. március 5. (kedd) 19.00 óra, Kamaraterem
Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 3900 Ft

 
Margaret Atwood: Pénelopeia

A Gyulai Várszínház és a Maladype Színház közös bemutatója

Magyarországi ősbemutató

 

 

Szereplők:

Pénelopé: Szilágyi Enikő

Helené: Orbán Nelli

Szolgálólányok: Bajkó Edina

 

 

Dramaturg: Juraszek Zsuzsanna

Díszlettervező: Balázs Zoltán

Szcenikus: Katona-Koós János

Jelmeztervező: Németh Anikó

Zeneszerző/Zenei vezető: Kovács Adrián

Produkciós vezető: Balázs Katalin

Kreatív producer: Huszár Sylvia

Rendező: Balázs Zoltán

 

 

 

PÉNELOPEIA

Homérosz Odüsszeia című eposzának, a trójai háborúnak, valamint Ithaka királynéjának, Pénelopénak, az asszonyi hűség megtestesítőjének Margaret Atwood általi sajátos mítoszadaptációja: Pénelopé történetének modernkori visszhangja és tükröződése, drámai szerkezetbe átültetve. A 2005-ben írt nagysikerű regény (fordító: Géher István) sok szálon futó színpadi feldolgozása a Hádész fogságában őrlődő Pénelopé tragikus sorsának meghosszabbítása, a Szolgálólányok életét követelő kegyetlen gyilkosság miatt érzett fájdalom és bűntudat kivetülése.

Balázs Zoltán rendezése Odüsszeusz sokat tapasztalt, bátor és találékony feleségének személyes szemszögéből meséli újra az ismert ókori történetet, felerősítve a mítosz női aspektusait. A rendezői koncepció érzékenyen integrálja az előadás sokrétű szövetébe az Odüsszeusz és a fia, Télemakhosz által felakasztatott tizenkét szolgálólány titkokkal teli történetét és megöletésük erkölcsi vetületeit. A Magyarországon először színpadra álmodott történet főszereplője: Szilágyi Enikő. Unokanővérét, Helenét Orbán Nelli, szolgálólányait Bajkó Edina kelti életre. A többszólamú produkcióban a kivételes énektudással és zenei képzettséggel rendelkező színművészek hárfán, basszusgitáron és különböző ütőhangszereken is kifejezésre juttatják a különleges kapcsolati impulzusokban megnyilvánuló érzelmeket.

A Maladype Színház magyar-makedón-lengyel koprodukcióban készülő legújabb bemutatója egy olyan változatos színházi műfajokban kiteljesedő összművészeti produkciót ígér, amely a közönség számára a személyes és a közös felismerésekben is átélhető kaleidoszkóp-szerű játékélmény lehetőségét adja.  A rendhagyó dramaturgiára épülő rendezői elképzelés a sajátos tartalmi-formai egységek, valamint a kivételes kombinációban megfogalmazódó verbális, akusztikus és vizuális ingerek által teremti meg a színésznők virtuóz jelenlétére épülő előadás egyedi rendszerét. Az összművészeti alkotás zenéjét Kovács Adrián zeneszerző jegyzi, akinek nevéhez olyan emblematikus előadások kapcsolódnak, mint a Liliomfi, Kinek az ég alatt már senkije sincsen, A diktátor, A Pendragon-legenda, A nagy Gatsby, a Veszedelmes viszonyok vagy a Szerelmek városa.

 

 

2024. március 18. (hétfő) 19.00 óra, Kamaraterem
Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 200 Ft

 

Háy János:
Elem

Az Ördögkatlan – Szkéné Produkció előadása

 

Szereplők:

Nő – Kerekes Éva

Férfi – Mucsi Zoltán

Zenész – Rozs Tamás/Kertész Endre

 

Díszlet-jelmez: Cziegler Balázs

Zeneszerző: Rozs Tamás

Dramaturg: Kiss Móni

Asszisztens: Rohály Hanna

Videós munkatárs: Újvári Csaba

Súgó: Serfőző Andrea

Fény- és hangtechnikusok: Mervel Miklós és Molnár Péter

Rendező: Bérczes László

 

 

A dráma a szerző egyik novellája nyomán készült, címe Elem. Egy idős házaspár hétköznapjaiba pillantunk bele: mindennapos, sokszor mulatságos zsörtölődéseikbe, fel-feltörő emlékképeikbe, a fiatalság fájdalmas elvesztésébe, a fenyegető, rájuk ereszkedő halál közeledésébe, az elmúlás abszurd, felfoghatatlan tényébe…

 

2024. március 22. (péntek) 19.00 óra, Kamaraterem
Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 5900 Ft

 
Ebherhard Streul – Parti Nagy Lajos:
A kellékes

A Vígszínház és az Orlai Produkciós Iroda közös előadása

 

Az előadás szövege a darab pesti színházi változata.

 

Előadja:

Bieder József, kellékes – Kern András

 

Látvány: Iványi Árpád

Dramaturg: Radnóti Zsuzsa

Szcenika: Krisztiáni István

Világítás: Komoróczky Gábor

Súgó: Jároli Helga

Ügyelő: Kormányosi Miklós

A rendező munkatársa: Putnoki Ilona

Produkciós asszisztens: Fenyvesi Katalin

Producer: Orlai Tibor

Rendező: Ilan Eldad

 

 

Eberhard Streul monológját, ami egy színházi kellékes nagy estjéről szól, Parti Nagy Lajos írta át magyar színpadra. Bieder József kellékes előadás után teszi a dolgát: pakol az üres színpadon, ám felnézve váratlanul közönséggel, méghozzá telt házzal találja magát szembe.

A hajdani segédszínész, ez az örökös háttérember először roppant zavarba jön, nem tudja, hogyan oldja meg ezt a számára váratlan, már-már szürreális helyzetet, de aztán egyre jobban feltalálja magát: mesélni kezd az életéről, a színházról, hajdan volt nagy színészekről, s mulatságos vagy szívszorító anekdotákat, emlékeket idéz fel a kulisszák előtt és a kulisszák mögött történtekről.

Kern András legendás és sokszínű humorával, a kisemberek ábrázolásának mestereként teszi emlékezetessé ezt az előadást.

2024. április
Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 2900 Ft

 
Anne Frank

monodráma

A Múzsák Társulat előadása

 

Előadja:

Tövispataki Beáta

 

A hangjátékok szereplői:

Apa – Őze Áron I Anya – Endrődi Ágnes I Margot – Bánfi Kata I Van Daan úr – Gyurity István I Van Daanné (Őnagysága) – Vándor Éva I Peter Van Daan – Lőrincz Sándor I Dussel úr – Bregyán Péter I Peter Wessel – Jánosi Ferenc I Riporter – Harcsik Róbert I Katona – Kátai István

 

Író: Thuróczy Katalin

Rendező: Kátai István

 

 

Anne Frank naplóját a világ valamennyi országában ismerik, számtalan nyelvre fordították le.

Anne Németországban, tehetős zsidó családban született és arról álmodozott, hogy híres író, újságíró lesz belőle. Vágya nem úgy teljesült, ahogy szerette volna, terveit elsöpörte a II. világháború.

A nácik hatalomra jutásának évében, 1933-ban családjával Németországból a biztonság reményében menekült Hollandiába. 1940-ben a németek elfoglalták Amszterdamot, és 1942. júliusában a nácik és a velük együttműködő hollandok megkezdték az ország zsidó lakosságának lengyelországi haláltáborokba történő deportálását. Erre a tervszerű népírtásra a görög eredetű holokauszt, illetve a héber soá, magyar történeti munkákban a vészkorszak kifejezések használatosak.

Anne menekülni kényszerült, családjával, éveken éltek az amszterdami Prinsengracht utca 263. alatti családi vállalkozás hátsó traktusában bujkálva, összezárva több más üldözött zsidóval.

Az 1942. június 12. és 1944. augusztus 1. között időszakban vezette naplóját, amelyben a háború és a kirekesztettség érzésén túl, nyomon követhetjük egy nyílt eszű és szívű kamaszlány gondolatait, életét, ahogy kislányból felnőtt nővé érik.

A Múzsák Társulat szervezői és vezetői az előadást 14 éven felüli nézőknek, ifjúsági és felnőtt előadásként egyaránt ajánlják.

Köszönetnyilvánítás:

Külön köszönetet szeretnék mondani a hangfelvételben szereplő művészeknek, az írónak, a rendezőnek, az Anne Frank House-Amszterdam munkatársainak, a Budaörsi PostART-nak és minden kedves kollegának, akik személyesen közreműködésükkel az előadás létrehozását, annak megvalósulását támogatták.

Tövispataki Beáta

2024. április 18. (csütörtök) 19.00 óra, Kamaraterem
Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 4900 Ft

 
Ártatlanok

Levelek a Kner család életéből (1938 – 1946)

A Gyulai Várszínház felolvasó-színházi ősbemutatója

 

Szereplők:

Kner Albert – Hirtling István

Kner Erzsébet – Hegyi Barbara

Kner Imre – Hegedűs D. Géza

Kner Endre– ifj. Vidnyánszky Attila

Kner Zsuzsa – Waskovics Andrea

Kner Mihály – ifj. Vidnyánszky Attila

Narrátor I. – Waskovics Andrea

Narrátor II. – Hegedűs D. Géza

 

Rendező: Hegedűs D. Géza

Dramaturg: Elek Tibor

 

 

„Lehetetlen, hogy azért, amit végeztem és létrehoztam, a halálosítélet legyen a jutalmam, kedves Miklósom. Ártatlannak érzem magam. Sok álmatlan éjszaka keserves kínlódásába került, amíg azt a feltett kérdést: a magyar népnek szüksége van-e az én pusztulásomra, jobb lesz-e neki, ha elpusztulok, használok-e neki azzal, ha elveszek, eldöntöttem. Rájöttem, hogy nem használ neki. Sőt.” – írta Kner Imre 1939 januárjában egyik barátjának.

Előadásunk szöveganyagát a Levelek a Kner család életéből 1938-1949 (2023) című kötetből válogattuk. A nagy múltú, világhírűvé vált gyomai nyomdász- és művészdinasztia életébe nyújt bepillantást. Kner Izidor Gyomán, Budapesten és Chicagóban élő leszármazottainak levelei katartikus erővel idézik meg egy magyar zsidó család tagjainak a II. világháború előtti, alatti és utáni életesélyeit, elsősorban a menni vagy maradni kérdésére adott válaszait, az Amerikába beilleszkedés élményét, a Holokauszt áldozatainak és túlélőinek tragikus sorsát.

Az előadás szöveganyagának kialakításában közreműködött az eredeti 700 oldalas könyv leveleinek válogatója, Erdész Ádám történész-levéltáros és Szil Ágnes író.

 

2024. április 27. (szombat) 19.00 óra, Kamaraterem
Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 2900 Ft

 

Ramayana

fúziós táncszínházi előadás

A Trigatu táncstúdió előadása

 

 

A híres hindu eposz a száműzetésbe küldött királyfiról, Rámáról, és hőstetteiről szól. Kedvesét, Sitát elragadja az ezer fejű szörny, de Rama a repülő majmok seregével megmenti őt és bosszút áll a gonosz ráksaszákon…

 

Oázis apartman Gyula szállás

Ez a weboldal cookie-kat használ. A böngészés folytatásával hozzájárul azok használatához. További információkElfogadom